17. Altın Testi
Seramik Yarışması

 • Eserler son 3 (2020-2023) yıla ait olmalıdır.
 • Fotoğraflara dijital müdahale yapılmamalıdır. Başvuru fotoğrafına uygun olmayan eserler jüri tarafından elenecektir.
 • Eser boyutu 20x20 cm’den küçük, 40x40 cm’den büyük olmamalıdır.
 • Başvuru formları,resimler ve 45 saniyelik video www.izmirrotary.org üzerinden 15 Haziran 2023 saat 18 e kadar iletilmiş olmalıdır.
 • Ön elemeyi geçen eserler 20 Haziran 2023 tarihinde İzmir Rotary Kulübü facebook –instagram sosyal medya hesaplarından ve www.izmirrotary.org web adresinden duyurulacaktır.
 • Gönderilen fotoğraflar üzerinden yapılan ön elemeyi geçen eserlerin sergileme ve jüri değerlendirilmesi için yer ve zaman duyurusu daha sonra yapılacaktır.
 • ÖDÜLLER: Birinciye 7 TL, ikinciye 6 TL, üçüncüye 5 TL; 3 mansiyon için 3 TL, gençlik ödülü 2.5 TL (26 yaş altı), kişi ve kuruluş ödülleri(2.000 TL). (Ödüllerde değişiklik yapılabilir.)
 • SANATÇI VE ESERLERDE ARANAN ÖZELLİKLER:
  Yarışmaya daha önce Altın Testi Seramik Yarışmalarında ilk 3 dereceye girmemiş olan sanatçılar katılabilirler.
  Yarışmaya 18 yaş ve üstü sanatçılar katılabilir.
  Her sanatçı, kendine ait tek bir eserle katılabilir.
  Çalışmalar 2020-2023 yıllarına ait olmalıdır.
  Yarışmaya başka bir yarışmada sergilenmemiş ve ödül almamış eserler ile
  başvuru yapılabilir. Eserlerin pişmiş toprak olması gerekmektedir.
 • Eserlerin en uzun boyutu 20 cm den küçük ya da 40 cm den büyük olmamalıdır. Parçalı düzenlemelerin alanı 1 m2 ile sınırlıdır.

 • KATILIM KOŞULLARI:
   Ön elemeyi geçen eserler sergileme ve değerlendirme için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Alt Galerisi’ne (Mithatpaşa Caddesi No: 1087 Güzelyalı / İZMİR) (İzmir Rotary Kulübü tarafından belirlenen Ekim ayı içerisindeki tarihlerde) sergi alanına eser sahipleri tarafından ulaştırılacaktır; bu eserler sergi dönemi sonuna kadar sergide kalacaktır. Tarihler ön elemeyi geçen eser sahiplerine İzmir Rotary Kulübü tarafından bildirilecektir.
   Sanatçılar, yarışmaya katılan eserleri ile ilgili olarak kaybolma, çalınma, hasar görme gibi durumlar da dahil olmak üzere herhangi bir sorumluluk kabul edilmediğini peşinen kabul etmiş olurlar.
   Eserlerin teslimi ve geri alımı, başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır.
  Sanatçılar, sergi sonunda eserlerini geri alabilirler. Sergi dönemi sonunda geri alınmayan eserler bir müzeye bağışlanabilir ya da geliri hayır işine bağışlanmak üzere satışa çıkarılabilir veya piyangoda kullanılabilir; yarışma sergisi bitimi sonrasında üç gün içinde eserlerini teslim almayan sanatçılar, bu koşulları kabul etmiş olurlar.
   Yarışmaya katılım başvurularıyla, tüm sanatçılar, başvuru ile bize bildirdikleri kimlik bilgilerinin, eser bilgilerinin ve eser fotoğraflarının İzmir Rotary Kulübü tarafından her türlü kullanımı konusunda izin verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar. Sanatçılar, aynı şekilde ön elemeyi geçerek sergilenen eserlerin de görüntülerinin alınması ve bu görüntülerin İzmir Rotary Kulübü tarafından her türlü kullanımı konusunda izin verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar. Bu izinlere, sanatçı ve eserlerin bilgi ve görüntülerinin yarışma kataloğunda basımı ve/veya medyada haber amaçlı kullanımları da dahildir.

  BAŞVURU YÖNTEMİ: Eserler jüri tarafından ön elemeden geçirilecektir. Bunun için eserin fotoğraflarını içeren görseller ve beraberinde sanatçı bilgilerini içeren katılım formu, 15 Haziran 2023 Perşembe akşamına kadar www.izmirrotary.org web adresi üzerinden doldurulmuş olması gerekmektedir.
  Katılım formunda sanatçının adı, soyadı, doğum yılı ve kendisine ulaşılabilecek adres, e-posta ve telefon gibi iletişim bilgileri ile eserin boyutları, tekniği, malzemesi, yapım yılı ve eserin adı yer alacaktır.
  Görseller de ise eserin en iyi ifade edilebildiği üç adet farklı açılardan çekilmiş fotoğrafı yer alacaktır.
  Eser fotoğrafları üzerinde dijital müdahaleler (Photoshop gibi) yapılmamalıdır. Gönderilen fotoğraflar üzerinden yapılan ön elemeyi geçen eserlerin sergileme ve jüri değerlendirilmesi için, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Alt Galerisi’ne, Ekim ayında (İzmir Rotary Kulübü’nün belirleyeceği tarihlerde) sergi alanına ulaştırılarak sergilemeye katılması gerekecektir.

17. Gold Jug
Ceramic Competition

 • Please Contact Us. rotaryizmir@yahoo.com

Katılım ve Eser Bilgileri Formu
Participation Form
Resim 1 ( Photo 1 )
Resim 2 ( Photo 2 )
Resim 3 ( Photo 3 )